Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇANAKKALELİ SPORCULAR BAŞARIYA DOYMUYOR

Çanakkaleli sporculara ödüllere doymuyor. 8-10 Nisan arasında Kocaeli’de yapılan Anadolu Yıldızlar Grup Teakwondo Şampiyonasına katılan sporcular iki birincilik bir üçüncülük almayı başardı. Birincilik ödüllerini Zeynep Baytok ve Hafsa Bayram alırken üçüncülük ödülünü ise Ata Berk Bayraktar kazandı.

ÇANAKKALELİ SPORCULAR BAŞARIYA DOYMUYOR
11 Nisan 2022 - 14:44
Çanakkale sporunu önde götüren dallardan olan atletizm ve dövüş sporlarında ödüller birer birer artıyor. Çanakkaleli sporcular düzenlen her turnuvada ödül kürsüsünde boy göstermeyi başarıyor.   8-10 Nisan arasında Kocaeli’de yapılan Anadolu Yıldızlar Grup Teakwondo Şampiyonası’na katılan teakwondo sporcuları Zeynep Baytok, Hafsa Bayram, Ata Berk Bayraktar şampiyonada ödül kürsüsüne çıkmayı başardı.  47 kg’da Zeynep Baytok  ve 59 kg’da Hafsa Bayram birincilik alırken üçüncülük ödülünü ise 37 kg yarışan Ata Berk Bayraktar kazandı.

Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Hasan Altunışık “Çanakkaleli sporcularımız, tüm hünerlerini ortaya koyarak şampiyonluk için adeta savaştılar. Mükemmel maçlar ortaya koyan sporcularımız, seyredenlerin de beğenisini kazandılar. Turnuva da 47 kg’da tatamiye çıkan Zeynep Baytok ve 59 kg Hafsa Bayram birbirinden harika maçlar ortaya koyarak taekwondoyu görsel bir şölen haline getirdiler. Kararlı ve azimli olan sporcularımız rakiplerini farklı skorlarla yenerek şampiyon oldular. Ayrıca 37 kg yarışan Ata Berk Bayraktar üçüncülüğü elde ederek çok büyük bir başarıya imza atmış oldu. sporcularımızın elde etmiş oldukları başarılar hafife alınacak başarılar değildir. Çünkü şampiyonaya İstanbul bölgesi, Avrupa Anadolu yakası olarak iki ayrı takımla katıldı. Ayrıca Kocaeli ve Bursa gibi metropol illerin arasından sıyrılarak şampiyon olmak, Taekwondo sporunda başarılı olduğumuzun da kanıtıdır. Sporcularımız takım halinde kızlar kategorisinde İstanbul Avrupa ve Kocaeli’nin yanında üçüncülüğü elde ederek 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kocaeli’nde yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Yarı Final Şampiyonası’na katılacaklar. Yapılacak olan yarı-final şampiyonasında da sporcularımızın Çanakkale’mize başarılarla döneceği inancındayım, dedi. Altunışık, yapmış olduğumuz antrenmanların neticesinin tatamide alındığını görmek bizler için onur verici, sporcularımızı başarılarından ötürü kutluyor, daha büyük başarılar elde edeceği inanıyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum