Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"ÇANAKKALE TERCİH EDİLİRLİĞİNİ ÜST SEVİYEYE ÇIKARMIŞTIR"

"ÇANAKKALE TERCİH EDİLİRLİĞİNİ ÜST SEVİYEYE ÇIKARMIŞTIR"
24 Ağustos 2020 - 11:43
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, turizmci Akın Yalman pandemi sürecinde özellikle yerli turistin en çok tercih ettiği şehirlerin ilk sıralarında Çanakkale’nin olduğunu belirterek açıklamada bulundu: “Çanakkale Bölgesi zengin potansiyeli ile yıllardır Türkiye turizminde  büyük rol oynamaktadır. Özellikle son  yıllarda   yerli turistlerin de ilgi odağı haline geldiğini görmekteyiz.  Bölgesel zenginlikleri, açık alanların fazlalığı sayesinde bu rol pandemi süresinde en üst seviyeye çıkmıştır.
2020 yazı süresince butik oteller ve bakir alanların daha cok tercih edilmesi bölgenin bir numaralı avantajı haline gelmektedir. Keza izole ortamların fazlalığı açısından Assos, Kazdağları, Gökçeada gibi tatil beldeleri bölge turizminde başı çekmektedir.
Yurtdışına çıkışın yasaklanması ile yaz tatilinde yurt dışı planı yapanlar da rotayı Kuzey Ege’ye çeviren kitlede büyük çoğunluğu oluşturmuştur.
Havaalanına girmek istemeyenler, ucak seyahatinden kaçınanlar da araçlarıyla ulaşabilecekleri destinasyonlara yönelerek İstanbul, Eskişehir ve Bursa gibi büyük şehirlere en yakın mesafedeki Çanakkale’yi seçmişlerdir.
Çanakkale Merkez de büyük şehirlerden gelen nitelikli turist diye adlandırdığımız kültür ve gelir seviyesini belirli bir limite getirmiş kişilerce  bir cazibe merkezi haline gelmiştir.
Doğa, sağlıklı ortam ve kültürel mirasımızdan izler taşıyan Assos da sürecin başından itibaren şehrin kargaşasından kaçan insanlar için büyük değer taşımaktadır.
Bozcaada’nın yaz turizminde Türkiye’nin en popüler ilk 3 tatil beldesinden biri haline gelmesi çevresindeki geyikli,dalyan gibi beldelerinde turizminin hızlanmasına katkı sağlıyor.
Kısıtlamaları ve kuralları ilk  günden itibaren titizlikle uygulayan Çanakkaleli işletmeler büyük şehirden gelen turiste güven vererek tercih edilirliğini en üst seviyeye çıkarmıştır.
Pandemisürecinin  hizmet sektörü  ve turizme  yansıyan  olumsuz etkilerini Çanakkale merkez ve ilçelerindeki işletmeler başarıyla atlatmıştır.
İnşallah pandeminin sona ermesiyle Çanakkale turizmini hep birlikte daha da zirveye  taşıyacağız.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum