Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇANAKKALE SOSYAL BİLİMLER MYO'NUN KIDEM ÖDÜLLERİ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) 10. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kıdem Ödülleri” Töreni, Çanakkale Sosyal Bilimler MYO’nun fuaye alanında gerçekleşti.

ÇANAKKALE SOSYAL BİLİMLER MYO'NUN KIDEM ÖDÜLLERİ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
22 Ocak 2022 - 11:44
Törene, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten, Prof. Dr. Okhan Akdur, Genel Sekreter Ayhan Monus, Çanakkale Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Nazan Yelkikalan ile MYO’nun akademik, idari personeli ve öğrenciler katıldı.
Törenin açılış konuşmalarını sırasıyla MYO Müdürü Prof. Dr. Nazan Yelkikalan ve Rektör Prof. Dr. Sedat Murat yaptılar.
Konuşmasında Çanakkale MYO’nun kuruluşu, tarihi, okulun fiziki durumu, akademik ve idari personel sayıları ile programları hakkında bilgiler aktaran Prof. Dr. Nazan Yelkikalan, “Köklü Geçmiş Güçlü Gelecek” sloganı ile ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde MYO’nun kuruluşundan bu yana ve yeniden yapılandığı 2012 yılından bu yana emeği geçen akademik ve idari kadroda görev yapan tüm personelimize emeklerini karşılamayacak olsa da gelecekte hatırlayacakları hoş bir anı bırakmak istedik” dedi ve katkı sunanlara teşekkür etti.
Kıdem Ödülleri Töreni gibi emek verenlerin ödüllendirildiği bu tür törenlerin kurum kültürünü geliştirmek açısından oldukça önemli olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, kurum kültürü kavramına vurgu yaparak şunları ifade etti:
“Kurum kültürünün en kısa, en güzel tanımı bir aile havasının oluşturulmasıdır. İnsanların ömürlerinin önemli bir kısmı öğrencilikte geçiyor. Daha sonra iş hayatına başlıyoruz. Aile hayatımızdan çok daha fazla zamanı iş yerlerimizde geçiriyoruz. Dolayısıyla kurumsal kültürün oluşturulması ve geliştirilmesi çok önemlidir. Dayanışma ve motivasyon olmadan hiçbir başarı elde edilemez. Kıdemler, kutlamalar, törenler, uğurlamalar, hasta ziyaretleri gibi kurum kültürünün bir sürü parçası vardır. Eğer mutlu ve dayanışma içinde olmak istiyorsak kurum kültürünü mutlaka geliştirmek gerekir. Bunun için de her şeyden önce insani ve ahlaki değerlerimizi geliştirmemiz gerekir.
Bütün ÇOMÜ tepeden tırnağa, öğrencisinden hocasına, çalışanlarına kadar 50 bin kişinin üzerinde bir aileyiz. Ailelerde de olduğu gibi mutlaka sıkıntılar olur ama sorunların minimize edildiği motivasyonun en üst düzeye çıkarıldığı bir hava oluşturalım. Prof. Dr. Nazan Yelkikalan Hocamızı ve ekibini tebrik ediyor, herkesin bu heyecana, bu ruha sahip olmasını temenni ediyorum.”
Açılış konuşmalarının ardından program “Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” temalı kısa film gösterimi ve kıdem ödüllerinin takdimi ile devam etti. Personellere ödüllerini Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten ile Prof. Dr. Okhan Akdur takdim ettiler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum