Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÇANAKKALE SAVAŞINDA ŞEHİT OLAN TIBBİYELİLER ANILDI

ÇANAKKALE SAVAŞINDA ŞEHİT OLAN TIBBİYELİLER ANILDI

Çanakkale'de Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Sağlık Sen çalışanları 104 yıl önce Çanakkale Savaşları'nda şehit düşen tıbbiyeli öğrencileri anma program düzenledi.

20 Mayıs 2019 - 10:41

Sağlık Sen çalışanları 104 yıl önce Çanakkale Savaşları'nda şehit düşen tıbbiyeli öğrencileri anma program düzenledi.

Çanakkale Savaşlarında, 18 Mayıs'ı 19 Mayıs'a bağlayan gece Kırmızı sırttan taarruza geçen Türk askerleri arasında bulunan şehit tıbbiyeli öğrenciler için Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki 57. Alay Şehitliği önünde anma töreni düzenlendi. Bu yıl 9'ucusu gerçekleştirilen 'Tıbbiyeden Şehadete' anma programıyla şehit düşen tıbbiyeli öğrenciler anıldı. Anma programına AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen ve sağlık çalışanları katıldı.

İftar yemeği ile başlayan program daha sonra ilahiler ve Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile sürdü.

Çanakkale Savaşları'nda hayatını kaybeden tıbbiyelileri anmak için bir araya geldiklerini ifade eden Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen, "Tıbbiyeden Şehadete programımızın bu sene 9'uncusunu gerçekleştiriyoruz. 57. Alay Şehitliğinde arkadaşlarımızla birlikte iftarımızı açtık. Geçmişimizi bilerek, 1915 Çanakkale Ruhu'nu geleceğe taşımak adına bu misyonu üstleniyoruz. Çünkü 100 yıl önce bu gece saat 03.30 civarında tıbbiyeden gelen öğrencilerimiz şehit düştü. Bu yüzden Şehit tıbbiyeli öğrencilerimizi yad etmek adına bu programı düzenledik" şeklinde konuştu.

Anma programı Namazgah'ta Teravih namazı daha sonra Turgay Güleç'in günün önemine dair sohbeti, saat 02.00'de 57'nci Alay Şehitliği'nde sahur, saat 03.30 da Kesik Dere Şehitliği'nde şehitler için Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve dua ile son buldu.

 

Kaynak: İHA

Bu haber 3341 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İL HIFZISIHHA KURULU’NDAN YENİ KARARLAR
İL HIFZISIHHA KURULU’NDAN YENİ KARARLAR
HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞIMI VAR ?
HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞIMI VAR ?