Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇANAKKALE BELEDİYESİNDE DEPREM TATBİKATI

26 Mayıs 2022 - 14:05
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığının 2022 yılını “Tatbikat Yılı” olarak ilan etmesi nedeni ile Çanakkale Belediyesi de 26 Mayıs 2022 Perşembe günü “Deprem Anı, Tahliye ve Toplanma Tatbikatı” gerçekleştirdi.

Çanakkale Belediyesi Ana Hizmet Binasında gerçekleştirilen tatbikata AKUT Çanakkale Ekibi de gözlemci olarak katıldı. Sirenlerin çalması ile başlayan tatbikatta, belediye personelleri sarsıntı boyunca bulundukları alanlarda ÇÖK-KAPAN-TUTUN pozisyonunu alarak sarsıntının geçmesini beklediler.

Sarsıntının sona ermesiyle birlikte çalışanlar, zemin kattan başlayarak sırayla katları boşaltmalarının ardından Çanakkale Afet Müdahale Planı da belirlenen  Sarçay kenarındaki Afet ve Acil Durum Toplanma alanında toplandı.

Öte yandan tatbikat kapsamında senaryo gereği binada mahsur kalan bir yaralı personele kurtarma ve ilk yardım ekipleri tarafından gerekli müdahale yapıldı. İlk müdahalenin ardından yaralı personelin binadan tahliye edilmesi ve 112 Acil Sağlık Servisine teslim edilmesiyle birlikte tatbikat sona erdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum