Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bozcaada’da tatilcilerden kalanlar

Bozcaada'da tatilcilerden kalanlar

Bozcaada ilçesinde 9 günlük kurban bayramının ardından, Bozcaada Belediyesi tarafından 'Koylarımıza, çamlıklarımıza, sokaklarımıza geçmiş olsuna gidiyoruz’ sloganıyla koylarda başlatılan temizlik kampanyasında 6 traktör römorku çöp toplandı.

29 Ağustos 2018 - 11:07

Bozcaada Belediyesinden konuya ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle; “Gün boyu ada halkı, adaseverler, turizm işletmecileri ve hatta gönüllü olarak bize katılan misafirlerimizle birlikte Katranbolu Koyu - Poyraz Liman - Tuzburnu - Akvaryum - Ayana - Beylik - Sulubahçe - Habbele koylarını temizledik. Gün batımı, Çamlık Mevkii ve Çayır Koyu da planlama dahilindeydi ama; 9 günlük tatilde neredeyse 24 saate dayalı mesai yapan Belediyemiz Temizlik Ekiplerinin olağanüstü çabasına rağmen; o kadar yoğun bir çöple karşılaştık ki... Bu 3 mevkiiyi yarına bırakmak zorunda kaldık. Tüm çöpleri poşetleyip, meydanda biriktirdik. Son fotoğrafları görünce, haklılığımızı siz de anlayacaksınız. Katılım gösteren halkımıza, adaseverlere, misafirlerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Kent Konseyi’ne, Bozcaada Belediyesi çalışanlarına, katılım gösteren işletmeci ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Adamızın koylarına Geçmiş Olsun dedik, mümkün olduğunca temizledik, şefkatle okşadık. Bu bir temizlik kampanyası, evet doğru, ama aslında bir farkındalık çalışması. Dedik ya, biz temizleriz, elbet yine temizleyeceğiz. Evet bu görevimiz, doğru. Ama en nadide ortak değerimiz bizim için o kadar önemli ki; bu, görev bilincinin yanında bizim Bozcaada’mıza olan sorumluluğumuz. Her şeyden değerli bizim için. Ama siz de artık sesimize bir kulak verin. Bulmak istediğiniz gibi bırakın artık ne olur."dedi.

Bu haber 4608 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇANAKKALE SALLANDI!
ÇANAKKALE SALLANDI!
4 FARKLA KAZANAN İSİM METİN ÜMİT URAL OLDU
4 FARKLA KAZANAN İSİM METİN ÜMİT URAL OLDU