Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
BİR BAŞKA KIRMIZI!

BİR BAŞKA KIRMIZI!

Geçtiğimiz yıl trafik kazasında hayatını kaybeden Çanakkaleli genç şair Oğuz Gülmez'in ölümünden sonra derlenen şiirleri kitaplaştırıldı. Ailesinin destekleri ile bastırılan şiir kitabı genç şairin duygu penceresinden dünyaya bakışını okuyucuya aktarıyor.

07 Eylül 2019 - 16:34

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında, henüz 25 yaşındayken İstanbul’da yaşadığı acı bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren şair Oğuz Gülmez, ölümünün üzerinden geçen birinci yılın sonunda kitaplarıyla yaşatılacak. Öyle ki şairin hayattayken yazmış olduğu şiirleri annesi Oya Runa tarafından Turna yayıncılıkta kitap haline getirildi. Başta Nezih kitapevi olmak üzere çeşitli kitapevlerinde ve internet üzerinden satışa sunulan kitabın geliri ise ihtiyaç sahibi öğrencilerin okutulması için kullanılacak.

Çanakkale'li genç şair Oğuz Gülmez Maltepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünden 2015 yılında mezun olmuş ve ardından Mayadroom Ajans'ta cast direktörlüğü yapmıştır. Çeşitli reklam filmlerinde yardımcı yönetmenlik yapan Oğuz, Kelebeğin Rüyası, Patron Mutlu Son İstiyor, Bırakmak İstiyorum, İkimizin Yerine gibi sinema filmlerinde de cast direktörü olarak görev almıştır.

‘Kırmızı’ ismi verilen şiir kitabının tanıtım organizasyonu, bugün Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Oğuz Gülmez'in annesi Oya Runa Gülmez yaptığı açıklamada; "Oğlum bu kitabın çıkacağını hiç düşünmemişti çünkü gittiği yoldan dönmeyeceğini biliyordu. Fakat bize bıraktığı şiirlerinden onun vasiyetini yerine getirmek için bir kitap yaptık. Oğuz bunu hissediyor, Oğuz bunu duyuyor biliyorum. Biliyorum ve "Kırmızı" kitabımızı Oğuz'un kırmızı kızına ithaf ederek bu şiir kitabının kazancıyla da kız çocuklarına burs vermeyi düşünüyoruz. Oğuz 25 yaşında geçen yıl Temmuz ayında aramızdan ayrıldı. Şiirleri vardı, sanatı seviyordu, edebiyatı seviyordu, müziği seviyordu, kolunda da bir şiir vardı. Dövmeyle yaptırdığı Rüştü Onur'un bir şiiri "Neyim var anacım sana kalacak, Ceketimi bakkal, Pardesümü kasap alacak, Ya şiirlerim anacığım, Ya aşklarım ne olacak" diyordu. Ben de o şiirden yola çıkarak , şiirlerin kitap oldu oğlum dedim ve Çanakkale'ye, doğduğu şehre beraber geldik oğlumla. Burada olmaktan da çok mutluyuz. Onun hissettiğini biliyorum, gördüğünü biliyorum, güzel şeyler olacağını da biliyorum onun adına. Oğuz bu yolculuğunu şiirleriyle, satırlarıyla bu dünyada sürdürecek" dedi.

Bu haber 5033 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞEHİT OLAN 33 ASKERİMİZDEN 28'İNİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU!
ŞEHİT OLAN 33 ASKERİMİZDEN 28'İNİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU!
9 ŞEHİDİMİZ VAR!
9 ŞEHİDİMİZ VAR!