Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
BİGA TSO GİRİŞİMCİ GELİŞTİRME MERKEZİ’NDE 26.DÖNEM...

BİGA TSO GİRİŞİMCİ GELİŞTİRME MERKEZİ’NDE 26.DÖNEM GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SONA ERDİ

Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nda, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”nin yirmi altıncısı yapıldı.

27 Temmuz 2019 - 13:23

Biga TSO Girişimci Geliştirme Merkezi'nde 23-26 Temmuz 2019 tarihlerinde devam eden ve dört gün boyunca toplam 32 saat süren eğitime 20 girişimci adayı katıldı.

Biga TSO GİGEM’de sona eren 26.dönem uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan girişimci adaylarına seslenen Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; “Özellikle kadınların ve gençlerin kendi işlerine sahip olmalarını önemsiyoruz. Avrupa’da yüksek öğrenimden mezun olan öğrenciler büyük çoğunlukla kendi işlerini kurma planları yaparken, Türkiye’de ise öğrenciler okulu bitirip, çalışabilecek bir iş bulmayı hedef olarak belirliyorlar. Gençlerimiz hedeflerini yüksek tutmalı ve kendi işlerini kurmanın yollarını aramalıdır. Bu yollardan bir tanesi ve belki de en önemlisi, Girişimcilik eğitimleridir. İş kurma sürecinin en önemli konularından bir tanesi finansman, ikincisi de iş planı hazırlama dönemidir. Düzenlediğimiz girişimcilik eğitimlerinde kursiyerlere girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verilmekte ve başarılı olanlara da finansman desteği olarak 100 bin TL’ye kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Özellikle kadınlarımızın eğitimlerimize göstermiş oldukları ilgiden son derece memnunuz. Kadınlarımız kendi işlerini kurarak ülke ekonomimize daha fazla katma değer üretebilmelidir. Dolayısıyla bu fırsatları iyi değerlendirmelerini öneriyorum” dedi.

Biga’da girişimciliğin desteklenmesi ve başarılı işletmelerin kurulması amacıyla başlatılmış olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen girişimci adaylarına rehberlik etmeyi sürdüreceklerinin altını çizen Doğan, “Bu girişimcilik eğitimlerinin düzenlenmesinde İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüklerimize teşekkürlerimizi sunuyor, yeni girişimcilerimizin açacağı işletmelerin ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kurs eğitmeni Ebru Fidan’a ayrıca teşekkür eden Doğan, “Odamız tarafından özverili bir şekilde yürütülen bu eğitimi başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza, sertifikalarını aldıktan sonra da işyerlerini kurabilmeleri ve geliştirmeleri konusunda destek olacağımızı belirtiyor, yeni iş hayatlarında şahsım ve yönetim kurulum adına başarılar diliyorum” dedi.

Reklam
Bu haber 804 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON BİLETİNİ SATTI
SON BİLETİNİ SATTI
KAZDIKLARI ÇUKURDA YAKALANDILAR!
KAZDIKLARI ÇUKURDA YAKALANDILAR!