Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN ÖZ; "ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE BORCUMUZ VAR"

Bağımsızlığımız, yurdumuz, bayrağımız, milletimiz için kanıyla, canıyla dünya tarihine yazılan kahramanlık destanı olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutlu olsun.

17 Mart 2021 - 16:23
Çanakkale; askerine  “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, İstiklal ve İstikbal uğrunda yazılan büyük bir destandır. Birlik, beraberlik, azim ve kararlılık ile “Geri Dönmeyi” hiç ama hiç düşünmeyen Aziz Milletimizin sayfalara sığmayan şahikasıdır.

Çanakkale Ruhunun kazandırdığı bilinçle, Millet olarak Aziz Şehitlerimizi her daim gönlümüzde yaşatmak bizler için her zaman kıymetlidir. Şehitlerimize olan borcumuzu ödemenin tek yolu; onların canı pahasına koruyarak bizlere emanet ettiği Vatanımızı birlik ve beraberlik içerisinde sonsuza kadar yaşatmak ve ona hizmet etmektir. Çan Belediyesi olarak, Çanakkale’nin evlatları olarak bu bilinçteyiz. Attığımız her adımda, yaptığımız her işte Atatürk ve kahramanlarımıza biraz olsun borcumuzu ödemenin onur ve mutluluğu içindeyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’inci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere Vatan kılan Çanakkale Kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyoruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum