Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALAR AYRI TOPLANMAYA DEVAM...

ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALAR AYRI TOPLANMAYA DEVAM EDİYOR

Çanakkale Belediyesinin, çevre duyarlılığı ve bilincinin arttırılmasına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında hayata geçirilen Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Ayrı Toplanması projesi devam ediyor.

27 Eylül 2019 - 11:23

Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) geri dönüşüme ve geri kazanıma destek sağlanması amacı ile 444 17 17 (1152) nolu Çağrı Merkezimizden randevu alınması halinde atık elektronik eşyalar her Perşembe günü evlerden toplanmaya devam ediyor. Öte yandan kentlilerimiz de atık elektrikli ve elektronik eşyalarını Mahalle Meclisleri, Mahalle Muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yaşam Evlerine de bırakabilirler. Ayrıca kentlilerimizin Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını çarşı içerisine konulan konteynere de bırakabilirler.

Konuya ilişkin farkındalık oluşturulması amacıyla da öğrencilere yönelik okullarda gerçekleştirilecek olan ödüllü Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların ayrı toplanmasına ilişkin yarışma süreci bu sene de başlatıldı. Çanakkale Belediyesinin de destek verdiği yarışma, TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından farkındalık çalışmaları kapsamında her yıl “Öğrenciler AEEE Topluyor!” adıyla düzenleniyor.

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı içerisinde de düzenlenecek olan kampanyaya anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde devlet okulları ve özel okullar katılabilecektir. http://basvuru.tyk.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek olan kampanya başvuruları 15 Kasım 2019 Cuma gününe kadar devam edecektir.

Bu haber 430 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MART KAPIDAN BAKTIRIP KAZMA KÜREK YAKTIRACAK!
MART KAPIDAN BAKTIRIP KAZMA KÜREK YAKTIRACAK!
ÇANAKKALE- LAPSEKİ KARAYOLUNDA FECİİ KAZA!
ÇANAKKALE- LAPSEKİ KARAYOLUNDA FECİİ KAZA!