Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"AMACIMIZ 85 MİLYONUN KALICI REFAH ARTIŞINI SAĞLAMAKTIR, BUNDAN GERİYE DÖNÜŞ YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların son dönemde belini büken ekonomik sorunların farkında olduklarını belirterek "Ekonomide hedeflerimize ulaşmak için para, maliye ve gelirler politikalarımızı ve programımızı uyum içinde, kararlılıkla yürütüyoruz. Bizim amacımız, geçici rahatlamalarla sorunu ötelemek ya da popülizme meyletmek değil 85 milyonun tamamı için kalıcı refah artışını sağlamaktır. Bundan geriye dönüş olmayacaktır" dedi.

"AMACIMIZ 85 MİLYONUN KALICI REFAH ARTIŞINI SAĞLAMAKTIR, BUNDAN GERİYE DÖNÜŞ YOK"
07 Mayıs 2024 - 11:37
31 Mart seçimlerinin kaderini belirleyen hayat pahalılığı ve ekonomik sorunlar Türkiye gündeminden düşmezken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını belirtip çözüm için net ifadeler kullandı.
"PROGRAMIMIZI KARARLILIKLA YÜRÜTÜYORUZ"
Sosyal medya platformu X üzerinden paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomide hedeflerimize ulaşmak için para, maliye ve gelirler politikalarımızı ve programımızı uyum içinde, kararlılıkla yürütüyoruz. Bizim amacımız, geçici rahatlamalarla sorunu ötelemek ya da popülizme meyletmek değil 85 milyonun tamamı için kalıcı refah artışını sağlamaktır. Bundan geriye dönüş olmayacaktır.
"ENFLASYON YAZ AYLARINDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GEÇECEK"
Enflasyon oranlarının genel olarak öngörülerimizle uyumlu, ancak gıda ve hizmetler gibi bazı alanlarda hâlâ yüksek seyrettiğinin farkındayız. Yıllık enflasyon yaz aylarından itibaren inşallah düşüşe geçecektir.
"DAHA ÖNCE YAPTIK, İNŞALLAH YİNE BAŞARACAĞIZ"
Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısını çözmek için gerekli adımları atıyoruz. Doğru politikalarla enflasyonu tek haneye düşürmekte kararlıyız. Bunu daha önce yaptık, inşallah yine başaracağız."

Kaynak: Haberler.Com

YORUMLAR

  • 0 Yorum