Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

48.TURİZM HAFTASI KUTLAMALARINA BAŞLADI

Bu yıl 48.’si kutlanan Turizm Haftası törenleri Cumhuriyet Meydanında Atatürk büstüne çelenk sunma töreni ile başladı.

48.TURİZM HAFTASI KUTLAMALARINA BAŞLADI
16 Nisan 2024 - 13:05
Törende İl Kültür ve Turizm Müdürü Çağman Esirgemez, TÜRSAB Çanakkale-Balıkesir Bölge Temsil Kurulu Başkanı ve ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Boz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hüseyin Şevik, Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, TÜRSAB Balıkesir Bölge Temsilcisi Fatih Ergün, ÇATOD Başkanı Koray Özcan ve ÇATOD Üyeleri; Ufuk Keser, Serhat Koçarslan, Nilgün Gökser Cura, Ali Akol, ÇARO Başkanı Cihan Müşterioğlu, Turizm Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan ile kurum kuruluş temsilcileri hazır bulundu.

Çelenk sunma töreninin ardından Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ziyaret edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Turizm Haftasını kutlayarak sektör temsilcilerine başarılar diledi.

48. Turizm Haftası ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik; “Turizm hem Ülkemizin hem de İlimizin öncelikli sektörleri arasında geliyor. Bizler de turizmin ekonomimize daha fazla katma değer sağlaması için çalışıyoruz. İlimizin değerlerini daha iyi tanıtmak ve özellikle konaklama sürelerini artırmak için çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Turizm sezonunu uzatmak ve İlimize gelen turistlere alternatif destinasyonlar üretmek için yurt içi ve yurt dışı paydaşlarımızla çalışıyoruz. Turizm Haftasıyla beraber canlanacak turizm sezonumuzun tüm üyelerimize bol ve bereketli kazançlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum