Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
3. ULUSLARARASI FARKINDALIK KONGRESİ ÇOMÜ’DE...

3. ULUSLARARASI FARKINDALIK KONGRESİ ÇOMÜ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

III. Uluslararası Farkındalık Kongresi açılışı (ICA2019), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Troya Kültür Merkezi’nde çok sayıda protokol mensubunun katılımıyla gerçekleştirildi.

11 Aralık 2019 - 12:26

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Prof. Dr. Alaattin Canbay ve beraberindeki müzisyenler tarafından mini bir müzik dinletisi ile devam etti.

Kongre açılış konuşmasını Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi, Kongre Dönem Başkanı Prof. Dr. Özlem Yayıntaş yaptı.

Rating Akademi Akademik Danışmanı Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgay Berksoy açılışta yaptığı konuşmada ÇOMÜ Teknopark bünyesinde Ar-Ge hizmeti veren Rating Akademi ile ilgili bilgiler verdi.

Açılışta konuşan Rating Akademi Müdürü ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin, “farkındalık” kavramı ve farkındalığın artmasıyla çözülebilecek bireysel ve toplumsal sorunlara dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazı Can üniversitesiyle ilgili bilgiler aktardıktan sonra ÇOMÜ’yle birlikte bir çalışma yürütüyor olmaktan memnuniyet duyduğunu aktardı.

Filibe Belediye Başkan Yardımcısı Krassimir Asenov ise yaptığı konuşmasında “Bir ağaç büyüyecekse, o ağaç önce köklerine doğru büyüyecek. Biz Bulgaristan’dan geldik ve burada köklerimizi arıyoruz ve köklerimize doğru büyüyoruz sonra da Avrupa’ya doğru büyüyeceğiz.” dedi.

Açılışta konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, bireysel farkındalığın gelişmediği yerde toplumsal farkındalığın gelişemeyeceğini belirtti.

Farkındalık Konferası, ÇOMÜ’de bilimsel, sanatsal, sosyal, etkinlikler atölye çalışmaları ve hediye takdimi ile sona erdi.

Bu haber 444 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELEKTRİK KESİNTİSİNE DİKKAT!
ELEKTRİK KESİNTİSİNE DİKKAT!
FERİBOT KARAYA OTURDU
FERİBOT KARAYA OTURDU