Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

22 İLE SARI VE TURUNCU KODLU UYARI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 Mart Çarşamba günü tarihli güncel hava durumu raporunu paylaştı. 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verilirken, söz konusu illerde kar yağışı ve kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor.

22 İLE SARI VE TURUNCU KODLU UYARI!
23 Mart 2022 - 11:12
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Muğla, Afyonkarahisar, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya ve Eskişehir çevreleri ile Antalya'nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR UYARISI
Yağışların; Marmara'nın kuzey ve batısı ve kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
RÜZGARIN ŞİDDETİ 80 KİLOMETREYE KADAR ÇIKACAK
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde zaman zaman güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
22 İL İÇİN TURUNCU VE SARI KODLU UYARI
Meteoroloji, İstanbul ve İzmir'in de aralarında olduğu 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi. Söz konusu illerde; kar yağışı ve kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor.
İşte turuncu ve sarı kodlu uyarı yapılan iller:
Turuncu kodlu uyarı: Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Iğdır
Sarı kodlu uyarı: Erzurum, Tunceli, Bingöl, Siirt, Şırnak, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa

Kaynak: Haberler.Com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum