Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
2019 BAHAR KUPASI BAŞLADI

2019 BAHAR KUPASI BAŞLADI

Biga’da geleneksel hale gelen Bahar Kupası Futbol Turnuvası, Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın başlama vuruşu ile resmen başladı.

18 Nisan 2019 - 16:35

Son yılarda olduğu gibi bu yıl da Biga Belediyesi tarafından düzenlenen Bahar Kupası Futbol Turnuvasında 15 Nisan Pazartesi Günü başladı. İki aşamalı şeklinde oynanacak turnuvada 14 takım katıldı. İlk aşama 3 Mayıs Cumartesi Günü sona erecek. İkinci aşama ise Ramazan Bayramı’ndan sonra devam edecek.

TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR:

Y.C. YEĞENLER İNŞAAT, GÖKTEPESPOR, TORHASANSPOR,  TURHAN TARIM, ÖZDEMİR MARKET, ELMALISPOR, CAN ÇETİN BÜFE, NAMAZGAH, YAĞIZ İLETİŞİM, KALDIRIMBAŞISPOR, LİDER EMLAK, NEW İNŞ. SAN. ES.LOK,

AĞAKÖYSPOR, UĞUR KUYUMCULUK YENİCEKÖY

2019 Bahar Turnuvasında ilk müsabakalar şu skorlarla sona erdi:

Y.C. YEĞENLER İNŞ. 0 – 6 GÖKTEPESPOR, TORHASANSPOR 1- 5 TURHAN TARIM

Biga Belediye Başkanlığı 2019 Bahar Kupası Futbol Turnuvası Statüsü

Müsabakayı kazanan takım, G ünvanı, kaybeden takım ise M ünvanı alır. Aynı ünvana sahip takımlar, birbirleriyle eşleşip oynamaya devam eder. İki G ünvanı alan takımlar, FİNAL GRUPLARI’na katılmaya hak kazanır, üç M ünvanı alan takımlar ise turnuvadan elenir.

GMM  MGM ve MMG ünvanlı takımlar, 3’lü iki grupda BARAJ MAÇLARI oynar. Bu maçlar, takımların kendi gruplarında kalmak koşuluyla çekilen kur’a sonucu belirlenen NUMARALAMA’ya uygun olarak oynanır.

Birinci gün  1-2  oynar,   3 bekler.     İkinci gün 3- (1-2)gal. ile;    Üçüncü gün 3-(1-2)mağ. ile oynar. PUAN USULÜ’ne göre oynanacak olan BARAJ MAÇLARI’nda; kazanan takıma 3 puan, kaybeden takıma 0 puan verilir. Müsabakanın berabere sonuçlanması halinde; SERİ PENALTI VURUŞLARI yapılır. Vuruşları kazanan takıma 2 puan, vuruşları kaybeden takıma ise 1 puan verilir. Müsabakaların bitiminden sonra belirlenen sıralamaya göre; gruplarında 1. ve 2. sırayı alan takımlar, FİNAL GRUPLARI’na katılmayı hakeder.

Sıralamada 3. olan takımlar ise turnuvaya veda eder.

FİNAL GRUPLARININ OLUŞTURULMASI

SERİ BAŞLARININ BELİRLENMESİ

GG ünvanı alan dört takım, 1-2 ve 3-4 şeklinde eşleşip oynarlar. Kazananlar GGG ünvanı alıp SERİ BAŞI olmaya hak kazanır. Kaybeden iki takım ise GGM ünvanı alır ve  üçüncü SERİ BAŞI olmak için  müsabaka yapar. Kazanan SERİ BAŞI olur, kaybeden ise 1.TORBA’dan kur’aya katılır.

 

GGG ünvanlı iki takımın yapacağı müsabakayı kazanan, SÜPER SERİ BAŞI ünvanı alarak; hangi grupda yer alacağını kur’a  çekmeksizin kendi belirler. Diğer iki SERİ BAŞI takımın yer alacağı GRUP ise kur’a ile belirlenir.

GMG ünvanlı iki takım, GGMM ünvanlı takım ile birlikte 1.TORBA’dan kur’aya dahil olur.

MGG ünvanlı iki takım, BARAJ MAÇLARI sonundaki Grup 1.lerinden EN İYİ DERECE’yi alan takımla birlikte 2.TORBA’dan  kur’aya katılır.

BARAJ MAÇLARI sonucunda FİNAL GRUPLARI’nda yer almayı hak eden üç takım, kur’aya 3.TORBA’dan katılırlar.

FİNAL GRUPLARI, dörder takımdan oluşan A  B ve C gruplarıdır. Gruplarında bulunan takımlar;  PUAN USULÜ’ne göre aşağıda gösterilen sıraya göre oynar. PUANLAMA, BARAJ MAÇLARI’ndaki gibi yapılır.

1-4              1-3            1-2

2-3              4-2            3-4   

şeklinde oynanan müsabakaların bitiminde yapılacak olan sıralamalara göre; gruplarında 1. ve 2. sırayı alan 6 takımla birlikte, guplarında 3. sırayı alan takımların arasında  EN İYİ dereceye sahip olan 2 takım; ÇEYREK FİNAL oynamaya hak kazanır.

ÇEYREK FİNAL ve YARI FİNAL eşleşmeleri aşağıda gösterilen şekilde olur.

1.                 1.               1.

2.                 2.               2.

3.                                   3.    

Grubundan 3 takım yükselen grupların 1. ’leri, diğer grubun 3. ’leri ile;

Grubundan 2 takım yükselen grubun 1. ’si, diğer iki grubun 2. leriyle kur’a sonucu ;

Geride kalan  diğer grupların 2. ’leri de birbiriyle eşleşir.

ÇEYREK FİNAL müsabakaları, kur’a ile numaralandırılır. ÇF1 galibi ,  ÇF2 galibi ile;

ÇF3 galibi , ÇF4 galibi ile YARI FİNAL oynar ve kazanan takımlar FİNALİST olur.

Final müsabakasını kazanan takım TURNUVA  1.si,  kaybeden takım TURNUVA  2.si  ve TURNUVA 1.si takımın  Yarı Final’de elediği takım ise TURNUVA 3. ’sü olur.

OYUNCU SAYISI

Oyun 8 er kişiyi aşmayan iki takım arasında oynanır. Bir müsabakanın başlayabilmesi için; takımların her birinde; biri kaleci olmak koşulu ila en az 7 oyuncu bulunması gerekir. Müsabakanın herhangi bir anında takımdaki oyuncu sayısı 6 dan aşağı düşerse oyun sona erer. Bir takımın oyuncu değiştirme sayısı azami 3 olup, 2 adet değişikliğin devre arasında yapılması koşulu ile 5 e çıkartılabilir. Oyun esnasında 3 ten fazla oyuncu değişikliğine izin verilmez.

Yeni sezonda Takım kadroları azami 15 kişiden oluşacak. 1984 (dahil) doğumlular ile 2003 (dahil) doğumlular arası oynayabilir. Müsabaka isim listesine en çok 13 (8 asil + 5 yedek) oyuncu yazılabilir. Takımlar 15 kişilik kadrolarına istedikleri sayıda lisanssız oyuncu yazabilirler.  8 kişilik müsabaka isim listesi asil oyuncu bölümüne en az 2 lisansız oyuncunun yazılması zorunludur. Müsabakanın her anında; (oyuncu adedinin ihraç yada değişiklik hakkının olmamasını nedeniyle, 8’in altına düşmesi hariç) sahada en az 2 lisansız oyuncu oynatmak zorundadır. Oyuncu değişikli sayısı; oyun içinde 3’ü geçmemek koşulu ila 5 adettir. Fazladan iki değişiklik devre arasında yapılmak zorundadır.

 

Reklam
Bu haber 1428 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAÇAK KAZIDA BİR KİŞİ TUTUKLANDI
KAÇAK KAZIDA BİR KİŞİ TUTUKLANDI
"HAYATIN İÇİNDE BİZ DE VARIZ"