Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU LİSESİ PROJE EKİBİ’NDEN ERKAN...

MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU LİSESİ PROJE EKİBİ’NDEN ERKAN BİLEN’E ZİYARET

50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge finaline katılmaya hak kazanan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Proje ekibi Uludağ Üniversitesinde düzenlenecek bölge finaline katılmaya hak kazandı.

21 Şubat 2019 - 12:31

Proje ekibi, öğretmenleri ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Fikret Can, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i makamında ziyaret etti. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi proje ekibine, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığına yapmış oldukları “Tarımsal Veri-mi Arttırma Çapa”sı projesi ile Uludağ Üniversitesinde düzenlenecek bölge finalinde başarılar dileyen Bilen, geleceğin bilim insanlarının Biga'da yetiştiğini söyledi.

Bilen, “TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı, Yazılım olmak üzere 12 alanda Lise Öğrencileri arasında Araştırma Projeleri Yarışması düzenlendi ve öğrencilerimiz bölge finaline katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizin bu başarıları ile gurur duyuyoruz. Emeklerinden dolayı okul müdürü Fikret Can’a, proje danışmanı coğrafya öğretmeni Alper Çevik’e, proje hazırlayan öğrencilerden Emir Sürgit ve Mustafa Öz’e başarılar dilerim.” Dedi.

Reklam
Bu haber 256 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVADAN TRAFİK DENETİMİNDE SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI
HAVADAN TRAFİK DENETİMİNDE SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI
ÇANAKKALE'DE 100 MÜLTECİ YAKALANDI
ÇANAKKALE'DE 100 MÜLTECİ YAKALANDI