Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Çanakkale Özel Bakım Merkezi Açıldı

Çanakkale Özel Bakım Merkezi Açıldı

Sarıcaeli Köyü’nde kurulan Çanakkale Özel Bakım Merkezi’nin açılışı 3 Aralık 2018 Pazartesi Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirildi.

03 Aralık 2018 - 18:11

Açılış törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Özel Bakım Merkezi yetkilisi İbrahim Battal ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Çanakkale Özel Bakım Merkezi yetkilisi İbrahim Battal, merkez hakkında bilgiler verdi. Battal’ın ardından açılış töreninde konuşan Başkan Gökhan “Engellinin halinden en iyi engelli anlar diye düşünüyorum. Bu nedenle de İbrahim Battal arkadaşımızı kutluyorum. Güzel bir tesisi bir doktor başlatmış ama burayı tamamlamak ve işletmek üzere İbrahim arkadaşımız devralmış. Öncelikle kendisine başarılar diliyorum ve başaracağına da inanıyorum. Çok uzun sürmeden kapasitesini de doldurabileceğini düşünüyorum. İnsanların artık ömürleri uzadı. Artık 80-90 yaşlarında insanımız fazla. İnsanlar yaşlandıkça Demans ve Alzheimer gibi hastalıklar da daha çok olabiliyor. Tabi onların bakımı da önemli ve sıkıntılı bir süreç. Onun için devletin himayesinde ve böyle bir müteşebbisle o insanlar da huzur içerisinde ömürlerini tamamlayacaklardır. Çok güzel bir doğa içerisinde bir ortam. Hastalıkların ilerlememesi için de buranın potansiyelinin etkili olacağını düşünüyorum” dedi.

Herkesin bir gün engelli olabileceği bilinci ile yaşaması gerektiğini vurgulayan Başkan Gökhan; “Bugün aynı zamanda Dünya Engelliler Günü. Bir gün biz de engelli olabiliriz. Bunu kesinlikle unutmayacağız. Bugün sağlığımız dört dörtlük olabilir ama bir gün hiç ummadığımız bir anda engelli olabiliriz. Bir gün biz de buralara ihtiyaç duyabiliriz. Bu nedenle bu yerlere destek olmalıyız. İbrahim arkadaşımızın da bizden bir isteği olursa sonuna kadar yanındayız. Çünkü burada yaşayan insanlar da bizim insanlarımız. Onların esenliği, refahı çok önemli. Bu tür yerlere bizim de ihtiyacımız olabileceğini unutmadan, bu tarz yerlerin devam etmesi önemli” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin ise yaptığı açıklamada “Hizmete açtığımız bu mekan hem bizler hem de Engelli kardeşlerimiz için çok anlamlı bir mekan.  Bu Bakım Merkezini daha önemli kılan ise yine bir engelli kardeşimiz tarafından hizmete alınmasıdır. Süreç içerisinde İbrahim kardeşimiz çok mücadele etti. Bu çabaları için kendisine çok teşekkür ediyorum ve tüm engelli kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Kurdele kesiminin ardından özel eğitim merkezini gezen Başkan Gökhan, Battal’dan merkezin çalışmaları ve fiziki durumuna ilişkin bilgi aldı. Merkez açılışı, pilav ikramının ardından son buldu.

Reklam
Bu haber 1039 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BABADAN KALMA GELENEĞİ SÜRDÜRÜYORLAR
BABADAN KALMA GELENEĞİ SÜRDÜRÜYORLAR
ÇANAKKALE'DE İKİ GENÇ BOĞULARAK CAN VERDİ!
ÇANAKKALE'DE İKİ GENÇ BOĞULARAK CAN VERDİ!