Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bülent ÖZ

Bülent ÖZ


ÇANAKKALE İLÇELER ARASI DUBLE YOLLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

29 Ocak 2018 - 16:56

Çanakkale ili sınırlarını çevreleyen Denizkent Mevkii-Biga, Biga- Çanakkale, Çanakkale-Ezine, Ezine-Ayvacık arası duble yol çalışması yapılmış olmasına karşın henüz tamamlanmayan ilçeler arası duble yollar Çanakkale için yol çilesine dönmüştür vurgusuyla, yıllardır kalıcı çözüm getirilmeyen Çanakkale yolları hakkında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN tarafından yazılı olarak cevaplandırması için soru önergesi verdim

İçler acısı diye değerlendirdiği Çanakkale ilçeler arası duble yol sorunu hakkında soru önergesinin açıklamalarında şunları ifade ettim:

 

ÇAN-BİGA ARASI YOLUNUN TAMAMLANMASI HARİÇ, İLÇELER ARASI DUBLE YOL ÇALIŞMALARI BAŞLAMAMIŞTIR

Çanakkale ilçeler arası sadece Çan-Biga yolu tamamlanmış olup, Çan – Çanakkale, Çan – Yenice, Çan - Bayramiç, Bayramiç – Ezine arası duble yol çalışması ne yazık ki başlamamıştır.

 

ÇANAKKALE İLÇELER ARASI YOLLARIN DUBLE YOL YAPILMASI, SANAYİ, TARIM VE TURİZM EKONOMİSİNDE ÖNEMLİ BİR İLERLEME OLACAKTIR.

Büyüyen Çanakkale’mizde sanayi, tarım ve süt ürünlerinin nakliyesi, ulaşım zorlukları nedeniyle aksamakta ve üreticimize zarar olarak yansımaktadır.

Tarım, tarih ve turizm şehri olan Çanakkale’mizi çevreleyen yollar kadar ilçeler arası yollarında duble yol olması elzem gerekliliktedir ve sanayi, tarım ve turizm ekonomisinde önemli bir ilerleme kaydedilecektir.

 

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, Çanakkaleli hemşehrilerimiz ve üreticilerimizin bilgilendirilmesi bağlamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN’a şu soruları yöneltti:

 

  1. 2002 yılından bu yana duble yollar yapımı ile övünen hükümet olmanıza rağmen Çanakkale’de ilçeler arası duble yolların yapılmamasının nedenleri nelerdir?
  2. Çanakkaleli üreticilerimizin ilçeler arasında, işlek olarak kullandığı yollar ne zaman duble yol yapılacaktır?
  3. 2018 yılı bütçesinde Çanakkale ili sınırları içinde ilçeler arası yapılacak duble yollar için bütçe ayrılmış mıdır? Ayrıldıysa ne kadar bütçe ayrılmıştır?
  4. 2018 yılında Çanakkale’de kaç kilometre duble yol yapılması planlanmaktadır?

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar