Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bülent ÖZ

Bülent ÖZ


BİGA'DA SÜT ÜRETİCİLERİYLE BULUŞTUK

12 Mart 2018 - 10:13

 

Çanakkale’de il ilçe köy köy dolaşmaya devam ediyor ve her zaman olduğu gibi CHP İlçe Örgütleriyle birlikte sıkmadık el bırakmayarak hemşehrilerinin yanında oluyoruz.

Cuma günü CHP Genel Merkezinde sabah 11’de başlayan ve geç saatlere kadar devam eden Tüzük Kurultayı Toplantısının hemen ardından Çanakkale’ye dönerek, önce Ezine ilçesine geldi ve önceki günlerde Çanakkale’de etkili olan yağmur yağışından etkilenen köylere geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunduk.

 

Sabah erken saatte ziyaretlerine başladık, Ezine ve Çan’da köy ziyaretlerini tamamladıktan sonra, akşam saatlerinde Biga ilçemize gelerek, CHP Biga İlçe Başkanı Özgür CEYLAN ve İlçe yöneticileriyle birlikte Göktepe, Balıklıçeşme ve Selvi Köylerimize gelerek tüm kahveleri dolaştık ve süt üreticileriyle bir araya gelerek sorunları üzerine fikir alışverişinde bulunduk.

“AKP, üreticimizin lehine politikalar üretmek bir yana ithale yönelerek yerli üreticimiz ile adeta dalga geçmektedir.” ve “Desteklemeler konusunda da samimi olmayan ve yanıltıcı bilgiler veren AKP, çiftçimizi üretimden uzaklaştırmaya yönelik adımlar atıyor.” diyerek şu açıklamalarda bulundum;

AKP’nin ülkemiz üzerindeki tüm olumsuzluklarına rağmen sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını sürekli Meclis Gündemine getireceğini ve mücadelen vazgeçmeyeceğini söyledim ve “Ailem Çanakkale temel ilkemdir ve Meclis çalışmalarımızın hemen ardından Çanakkale’ye dönerek sadece seçimden seçime değil her zaman CHP örgütlerimiz ile birlikte vatandaşlarımızın yanında oluyoruz” dedim.

SÜT VE ET ÜRETİCİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR, SORUNLARI ÇÖZÜLENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ VE HER ZAMAN ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLAN POLİTİKALAR ÜRETECEĞİZ

“Köylümüz ülke ekonomimizin can damarıdır, çiftçi kazanırsa millet kazanır, işte bu yüzden köylü milletin efendisidir denmiştir ama 15 yıldır AKP, çiftçimizin ve emekçimizin sorunlarını görmezden geliyor ve çözüm üretmek yerine yalnız bırakıyor.

Süt üreticilerimizin zorluklarını görüyoruz ve bizi biz yapan üreticimizin üretim girdi maliyetleri ile her geçen gün biraz daha üretim sürdürülebilirliği riskiyle güne başladığını biliyoruz.

Yıllardır süt fiyat politikasında çözüme yönelik adım atamayan AKP, birçok kez de düşen süt fiyatlarına karşı sessiz kalmaktadır. Mecliste defalarca soru önergesi vererek ve basın açıklaması gerçekleştirerek süt üreticilerimizin sorunlarını gündeme getirdim. Fakat istediği her olayda çözüme yönelik adımlar atabilen AKP, ne yazık ki süt üreticilerimizi sorunlarıyla baş başa bırakmayı tercih ediyor.

Çiftçimizin beklentisi desteklemelerin zamanında ve yeterli kadar yapılmasıdır. 15 yıldır olduğu gibi geçtiğimiz yılda da desteklemelerin geç yatırılması çiftçimize destek değil köstek olmuştur. Üstelik AKP’nin her destekleme açıklaması ya samimi değil yada gerçeği yansıtmıyor. Üreticimiz her defasında bir kez daha mağdur edilmektedir.

Üretim sürdürülebilirliği için üretim girdi maliyetlerinin düşürülmesi, alım yapılacak ürünlerin fiyatının bir yıl önceden ilan edilmesi gerekmektedir. Önünü göremeyen çiftçimiz ya üretimden vazgeçiyor ya da tüccarın verdiği fiyatı kabul etmek zorunda kalıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, önce üretim önce üretici diyoruz ve ziyaretlerimiz ile çiftçimizi yalnız bırakmıyoruz. Önceliğimiz kendi kendine yeten ülke olmak ve sonrasında üretimde güçlü Türkiye haline gelmektir. Sorunlarını yanlarında olarak dinliyoruz ve Mecliste bu doğrultuda mücadelemizi üreticimiz, çiftçimiz ve emekçimiz hak ettiği kazancı alana kadar sürdüreceğiz.” Dedim

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar