ÇANAKKALE’DE “KARNEMİ DOLDURUYORUM TRAFİĞE GÜVENLE ÇIKIYORUM” DENETİMİ

Vali Orhan TAVLI, Ramazan Bayramı tatilinde kazaları en aza indirmek için Trafik ekiplerince gerçekleştirilen trafik denetimlerine katıldı.


ÇANAKKALE’DE “KARNEMİ DOLDURUYORUM TRAFİĞE GÜVENLE ÇIKIYORUM” DENETİMİ

İçişleri Bakanlığımız tarafından Ramazan Bayramı tatilinde trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla başlatılan denetimler kapsamında İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik kontrol noktasında, Çanakkale ve Eceabat feribot iskelesinde ve GESTAŞ’a bağlı çalışan gemilerde seyahat eden vatandaşlarla görüşen Vali Orhan TAVLI, araç sürücülerine trafik kurallarıyla ilgili uyarıcı bilgilerin yer aldığı broşürler dağıttı.

Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum projesi kapsamında Çocuklara aşırı hız, emniyet kemeri kullanımı, seyir halindeyken cep telefonu kullanımı ve kural ihlallerine karşı ebeveynlerini uyarmalarını isteyen Vali Orhan TAVLI, çocuklara karne,kırmızı düdük ve tişört hediye etti. 

 Kazasız belasız bir bayram geçirmek için Bayram boyunca denetimlerin aralıksız gerçekleştirileceğini ifade eden Vali Orhan TAVLI,  İl Emniyet Müdürü Celal Sel’le beraber vatandaşların bayramını kutlayarak kazasız “hayırlı yolcuklar” yapmaları temennisinde bulundu.