Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
PERİNÇEK; "7’LİK DEPREM KAPIDA!"

PERİNÇEK; "7'LİK DEPREM KAPIDA!"

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü'nden emekli olan Profesör Doktor Doğan Perinçek, Çanakkale Ayvacık açıklarında meydana gelen depremden çok değil sadece yarım saat önce sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.

21 Şubat 2019 - 12:05

Profesör Dr. Doğan Perinçek, "7'lik deprem kapıda" diyerek uyarı niteliğinde yaptığı paylaşımdan sadece yarım saat sonra Çanakkale Ayvacık açıklarında 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü'nden emekli olan Profesör Doktor Doğan Perinçek, yaptığı paylaşımda; "Depremle ilgili aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Erdek, Biga, Çan, Bayramiç hattı alarm vermeye devam ediyor.7 lik deprem kapıda, Yetkililer ise uyumaya devam. AFAD ve diğerleri sizin kuruluş nedeniniz ne acaba.

Görevinizin farkında mısınız? Yoksa sadece aldığınız maaşımı düşünüyorsunuz? Yıllardır söylüyoruz. Bari köylere gidin size maliyeti olmayan eğitimi halka verin. Göreviniz en azından bu değil mi? Şimdi tedbir almayanlar. Deprem olup binalar yıkılınca deprem alanında boy göstermeye başlarlar. Muhalefeti iktidarı, yetkilisi yetkisiz i orada olacaktır. Ama ne için! Deprem sonrası enkazın yanında halkımız size soru sorduğunda ne cevap vereceksiniz? Uyuyorduk, uyandık geldik mi diyeceksiniz. Yoksa depremi fırsat bilip oy için şirin mi gözükmeye çalışacaksınız?

Yöre halkımıza geçmiş olsun diyorum. Sizde artık biraz sesinizi yükseltin. Olacakları sağır sultan duydu, yetkililer duymadı. Belki sesinizi yükseltirseniz bir duyan olur.

Not: ben uyarmaktan bıktım, artık yazmayacaktım. Fakat özelden ve sayfalarımdan çok sayıda soru aldım. Bu nedenle bu paylaşımı mı yapıyorum" diyerek uyardı.

 

Reklam
Bu haber 2659 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ VE SEYİR TERASI ÇANAKKALE RADAR TEPESİNDE YÜKSELİYOR
RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ VE SEYİR TERASI ÇANAKKALE RADAR...
BALIKESİR VE ÇANAKKALE’DE ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BALIKESİR VE ÇANAKKALE’DE ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI...