Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İHALENİN İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL!

İHALENİN İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL!

Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Çanakkale su arıtım sisteminin ihalesinin iptal olmadığını, Belediyenin, ihale yapıldıktan sonra yeşil alanı daraltmak istemesi nedeniyle çalışmanın başlayamadığını söyledi.

09 Mart 2019 - 18:00

Ülgür Gökhan’ın yazıyı iptal edecekleri sözü vermesine rağmen henüz bu kararın değişmediğini de söyleyen Gider, “Ben, başkana sesleniyorum. Artık farklı farklı konuşmayı bırakın. Hemen, o gün söylediğiniz gibi, benim değil sizin söylediğiniz gibi yazıyı yazın, inşaat devam etsin” dedi.

CHP Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan, Çanakkale Su Arıtma Sistemi ihalesinin, ödenek yokluğu tarafından iptal edildiğini öne sürmüş, Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Gökhan’la birlikte katıldıkları TV programında, ihalenin iptal edilmediğini ortaya koymuştu. Belediyenin, ihale bitip yer teslimi yapılmasından sonra projede değişikliğe giderek yeşil alanı daraltmak istediğini, bu nedenle inşaatın durduğunu söyleyen Gider, ‘Yazıyı iptal ederseniz, inşaat hemen başlar’ demiş, Ülgür Gökhan’da kameralar önünde hemen yazıyı iptal edeceklerini açıklamıştı.

Çanakkale ziyaretinde bu konuya değinen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli de ihale iptalinin söz konusu olmadığını, müteahhidin işe başlamaya hazır olduğunu ancak belediyenin yeşil alan daraltma konusundan vazgeçmediği için işin başlayamadığını söylemişti. Gökhan ise yaptığı açıklamada ısrarla ihalenin ödeneksizlikten iptal edildiğini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, ihalenin iptal edilmediğini, belediyenin yazısını beklediklerini hatırlattı. Gider, “Çanakkale su arıtma sisteminin DSİ tarafından ihalesi yapıldı. Fakat Çanakkale belediyesi, bir yazıyla ihale kapsamının daraltıldığını bildirdi. Biz de sayın başkanımızla yaptığımız sohbette, televizyon programında bunu gündeme getirdik. Dedik ki; ‘Pazartesi günü bu yazıyı iptal edin, hemen kazma vurulsun.’ Başkan beyle konuştuğumuzda o yazı iptal edilir edilmez inşaat devam edecek demiştik. Çünkü iptal edilen bir ihale yok. Tamamen Çanakkale Belediyesinin ihale edildikten sonra proje değiştirmek istemesiyle ilgili bir sıkıntı var. O da bize kameralar önünde söz verdi. Dedi ki; ‘Hemen Pazartesi günü başlatıyoruz.’ Bakan bey geldiğinde de gündeme getirdik. Çanakkale su arıtım sisteminin ödeneksizlik veya başka sebepten ihalesinin iptal edilmesi söz konusu değildir. Belediye, yeşil alanı daraltma amaçlı bir proje tadilatı göndermiştir. DSİ bunu kabul etmemiştir. Ben, başkana sesleniyorum. Artık farklı farklı konuşmayı bırakın. Hemen, o gün söylediğiniz gibi, benim değil sizin söylediğiniz gibi yazıyı yazın, inşaat devam etsin” dedi.

Reklam
Bu haber 520 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇANAKKALE BELEDİYESİNDEN DUYURU
ÇANAKKALE BELEDİYESİNDEN DUYURU
ŞEHİT J.ER OĞUZHAN KAMAN, DUALARLA UĞURLANDI
ŞEHİT J.ER OĞUZHAN KAMAN, DUALARLA UĞURLANDI