TRAFİK CANAVARLARINA GEÇİT YOK!

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Çanakkale karayolları üzerinde helikopterle trafik denetimi faaliyeti gerçekleştirdi. Trafik kurallarını ihlal eden sürücülere para cezası kesildi.


TRAFİK CANAVARLARINA GEÇİT YOK!

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, havadan trafik denetimi için görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteri ile sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek“ konularında havadan denetim gerçekleştirdi. Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için emniyet kemeri takmanın önemi anlatılmış; sürücüler, başıboş hayvanların karayoluna aniden çıkabileceği konularında uyarıldılar.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından dördüncüsü yapılan havadan denetim faaliyeti Çanakkale-Çan Karayolu Kirazlı, Çan-Çekiçler ile Yenice-Gölet Mevkii yol kontrol noktalarında yapıldı. Havadan denetimlerin yanı sıra eş zamanlı olarak belirtilen noktalarda 3 Jandarma Trafik Timi ve 3 Jandarma Asayiş Timi görevlendirildi. Denetimler sonucunda 5 araç sürücüsü hakkında 1.175,00 TL idari para cezası uygulandı.