Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

vurgulanması amacıyla Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun öncülüğünde her yıl 14 Kasım günü “Dünya Diyabet Günü” olarak kutlanmaktadır.

15 Kasım 2018 - 17:35

Uluslararası Diyabet Federasyonu diyabetin aile üzerindeki etkisi konusunda farkındalık oluşturmak ve diyabetten etkilenen aileleri desteklemek amacıyla "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" 2018-2019 yılları temasını "Diyabet ve Aile" olarak belirlemiştir.

Dünya Diyabet Günü dolayısıyla hastanemizde biz dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında hastanemiz poliklinik katında diyabet standı kurularak  Diyabet Eğitim hemşirelerimiz Serap Yasa ve Emine Şen tarafından Parmak ucu kanşekeri ölçümü ve diyabet risk testleri gerçekleştirildi. Hastanemizde hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gösterilen stantda pek çok kişinin diyabet değerlendirmeleri yapılarak riskli bulunan kişilere en kısa sürede doktor kontrolü önerildi, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin arttırılması konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Diyabet hastalarının ise Diyabet Okuluna kaydı gerçekleştirildi.

Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali , Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Mehmet Ali Karacaer Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Kızılkeçe ve Müdür yardımcısı Serpil Durmaz Diyabet standına destek vermek ve farkındalığı artırmak üzere ziyarette bulunarak diyabet ölçümlerini ve risk analizlerini yaptırdılar. Her bireyin diyabet adayı olduğuna değinen Op Dr. Ufuk Tali yapmış olduğu konuşmada“14 Kasım Dünya Diyabet farkındalık günü. Doğru egzersiz, diyet ve eğitimle diyabet, kontrol altına alınabiliyor. Diyabetli bireyler diyet ve eğitimi hayatlarında doğru bir şekilde uyguladıktan sonra kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilirler " dedi.

Hafta boyunca devam eden Diyabet Günü etkinliklerinde Diyabet Eğitim Hemşirelerimiz tarafından kliniklerde çalışmakta olan sağlık personelinin de diyabet taramaları yapılarak eğitimler gerçekleştirildi.

 

Reklam
Bu haber 1702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇANAKKALEDE ASKERLİK YAPIYORDU
ÇANAKKALEDE ASKERLİK YAPIYORDU
HAVADAN TRAFİK DENETİMİNDE SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI
HAVADAN TRAFİK DENETİMİNDE SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI