Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÇANAKKALE’NİN KADINLARINDAN COŞKULU BULUŞMA

ÇANAKKALE’NİN KADINLARINDAN COŞKULU BULUŞMA

31 Mart’ta gerçekleşecek Yerel Seçimler için çalışmalarına gençlerle başlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’nin kadınlarıyla coşkulu kahvaltıda bir araya geldi.

12 Şubat 2019 - 16:16

Kahvaltıya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Zeynali katıldı. Organizasyonda yeni dönem kadın Belediye Meclis Üyesi Adayları, İl Genel Meclis Üyesi Adayı tanıtıldı.

Tezahürat ve alkışlar eşliğinde yapılan konuşmalar kahvaltıya damgasını vurdu.Kahvaltının açılış konuşmasını Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Zeynali yaptı.

“HUZURLU BELEDİYE ÇANAKKALE’DE VAR”

Zeynali yaptığı konuşmasında: “Yerel yönetimlerimizdeki temel ilkelerden olan; kimseyi ötekileştirmeyen, hoşgörülü, şeffaf bütçeli, yoksulluğun olmadığı, çocukların yatağına aç girmediği, üreten, kültürel mirasımızı koruyarak hayata geçiren, kentteki canlılarla hakların korunduğu, çocukların parklarda oynadığı alanları istiyoruz. Esnafıyla, işçisiyle, kadınlarıyla, öğrencisiyle birlikte mutlu huzurlu belediyeler istiyoruz. İşte bu belediyecilik Çanakkale’de var” dedi.

“ÇANAKKALE KADININ ELİNDE BÜYÜR”

İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol ise konuşmasında: “Karşıda yatan şehitlerimize borcumuz var. Alacağımız dersler var. Şimdi bizleri Çanakkale’de yeneceklerini zannedenler var. Çanakkale’yi verecek miyiz? Veriyor muyuz? Çanakkale bizim mi? Çanakkale kadındır. Çanakkale kadının elinde büyür. Çanakkale kadınla var. Çanakkale’yi kimselere vermeyeceğiz” dedi.

“ÇANAKKALE YERELİNDE İKTİDARI VAR EDEN VE GELECEĞE GÜVENLE BAKMAMIZI SAĞLAYAN KADINLARIMIZ”

Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığının temeli olan, Cumhuriyet Halk Parti’li evlatları yetiştiren kadınlarımız, Çanakkale yerelinde iktidarı var eden ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan kadınlarımız… Çanakkale Türkiye’nin göz bebeği, Çanakkale’de yaşamak huzur… Çanakkale Genel Merkez’in 7-8 ili örnek gösterirken İstanbul ile başlayıp Çanakkale ile bitirdiği bir fragmanla geleceğe güvenle bakacağımız yer. Bu siz kadınlarla gerçekleşiyor. Bunun bilincindeyiz” dedi.

“ÇANAKKALE’YE BAHAR ERKEN GELDİ”

İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Geçtiğimiz günlerde gençlerimizle bir araya geldik. Bugün kadınlarımızla beraberiz. 31 Mart’ta tüm Türkiye’de çiçekler açacak, bahar gelecek ama Çanakkale’de bahar erkenden geldi. Çanakkale’de seçimlerin sonucu belli. Çanakkale’de çiçekler açtı, Çanakkale’ye bahar geldi. Bunun en önemli nedeni siz değerli kadınların gösterdiği performanstır, gayrettir. Çanakkale örgütü bu kadar güçlüyse, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale’de bu kadar oy alıyorsa bunları sizlere borçluyuz. Her zaman, her yerde, herkese söylüyoruz; Çanakkale’deki kadın örgütlenmesi Türkiye’ye örnektir. Kadınlarımızın gücü sayesinde milletvekili olan arkadaşımız, önce Genel Başkan Yardımcısı oldu, şimdi ise Genel Sekreter oldu. Sayın Muharrem Erkek’e başarılar diliyorum” dedi.

Kahvaltıya eşi Hale Gökhan ile bile katılan Başkan Gökhan kahvaltının ardından “Atatürk’ün kadınları” olarak hitap ettiği kadınlara, yeni dönem kadın adaylarını takdim etti. İlk olarak eşi Hale Gökhan’ı sahneye davet eden Başkan Gökhan Ardından sahneye diğer kadın adaylarını davet etti.Takdim edilen kadın adaylar; Rebiye Turan Ünüvar, Fatma Kaynaş, Gülay Güney Sarıkaya, Güneş Pehlivan, Birten Sarıbaş, Bilge Şimşek, Süheyla Eriş, Ahu Tümer, Emine Kardelen kentin kadınlarını selamladı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı konuşmada; bugüne kadar gerçekleştirilen hizmetleri, Çanakkale’de hesap vermeye hazır bir belediye olduğunu ve kent için gelecek planlarını anlattı.


“BEREKETLİ TOPRAKLARDA 5 YIL DAHA EL ELE”

Başkan Gökhan; “Hep beraber burada baharı karşılamak üzere toplandık. Moralimiz, umudumuz, sevincimiz yüksek.
Sloganamız; bereket, huzur ve kardeşlik… Bereket, bu toprakların kelimesidir. Bereket, çok şeyi kapsar. Onun için bereketli topraklarda, bereketli kentte, bereketli bir günde önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Kenti 5 yıl daha birlikte, el ele yönetmek için çalışmalarımızı yapacağız. Bu slogandaki hiçbir kelimeyi boşa çıkarmadan devam edeceğiz” dedi.

“BARIŞIN KENTİ DİYORSAK EN ÖNEMLİ PAY KADINLARINDIR”

“Bugün bu kentte huzur, güven, kardeşlik, demokrasi anlayışı yaygınlaşmışsa, bu kente Barışın kenti diyorsak en önemli pay kadınlarındır. Geçmişten bugüne kadar kadınların emeği çok büyüktür. Buradaki payınız yadsınamaz. Bu noktada size güveniyoruz. Bu yolculuğa sizinle beraber çıktık. 1 Nisan sabahı hep beraber bahara uyanacağız. Sizlerle beraber çocuklarımızı; demokrat, laik çocuklar yetiştiriyoruz. Sizlerin varlığı bizim için en büyük güvence.”

“MUTFAKTAKİ YANGINI EN İYİ YANGINI KADINLAR BİLİR”

“Önümüzdeki süreçte, bizlerin açamadığı kapıları sizler açacaksınız. Neler söyleyeceksiniz? Günümüz Türkiye’sinde; artan haksızlık ve hukuksuzların, kadın ve çocuk tacizinin, genç işsizliğinin arttığı karanlık dönemi anlatacaksınız. Mutfaktaki yangını en iyi yangını kadınlar bilir. Soğanın patatesin neden bu kadar pahalı olduğunu, üretmediğimiz için bunların başımıza geldiğini sizler anlatacaksınız. Üretimden yoksun bir ülke haline getirildik. Her şeyi dışardan almaya mahkum hale getirildik. Birlikte bulunduğumuz geminin her gün sular aldığını ve batmakta olduğunu teker teker anlatacaksınız.”

“YENİ DÖNEMDE HER MAHALLEYE KREŞLER…”

“Kadına, kadının emeğine, çocuklarının gelişimine, sağlıkla büyümesine en çok sosyal demokratların değer verdiğini anlatacaksınız. Bizim derman olacağımızı anlatacaksınız. Onlara Atam Kreşi’ni, Sosyal Yaşam Evleri’ni, Altın Yıllar Yaşam Merkezi’ni, Sosyal Merkezleri, Çocuk Kültür Evleri’ni, Piknik Alanları’nı, plajları anlatacaksınız. Yeni dönemde her mahalleye kreşler yapacağımızı; yaşlı, çocuk ve engelli bireyler konusunda her zaman yanınızda olacağımızı anlatacaksınız.”

“SOKAKLARA GÖSTERMELİK TIR KOYARAK, İNSANLARI KUYRUKLARDA BEKLETMEYECEĞİZ”

“Üretim yapacağız. Üretime destek vereceğiz. Kooperatifleşeceğiz. Aynı şekilde de halka aktaracağız. Öyle sokaklara göstermelik tır koyarak, insanları kuyruklarda bekletmeyeceğiz. Sürekli üretim yapacağız. Sadece meyve sebze değil sütünden çiçeğine üretim yapacağız. Yerel kalkınmayı mutlaka sağlayacağız.Engelli çocukların eğitimi bittikten sonra elimizi üzerinden çekmeyeceğiz. Kuracağımız işliklerde onların da yer almasını sağlayacağız.”

“BİR AYIBIMIZ YOK, KORKUMUZ DA YOK”

“Yıllarımız etik kurumlar ve müfettişlere dert anlatmakla geçti. Hiçbir konuda en ufak bir şaibe olmadı. Bu rahatlıkla kapı çalacaksınız.  Bizim belediyemizde yolsuzluk, kayırmacılık yandaşlık yok. Biz bundan sonra da bu yolda yürüyeceğiz. Bir ayıbımız yok, korkumuz da yok. Hedefimiz, bu seçimde huzur, barış içinde kötü söz söylemeden kendi projelerimizi anlatmak.”

“1 NİSAN SABAHI GELDİĞİNDE CUMHURİYET HALK PARTİSİ ZAFERİYLE UYANMAYA BEN BİR KEZ DAHA VARIM, SİZ DE VAR MISINIZ?

“Çanakkale’yi her seçimde partimizin yüz akı yaptık. 1 Nisan sabahı geldiğinde Cumhuriyet Halk Partisi zaferiyle uyanmaya ben bir kez daha varım, siz de var mısınız?Bu kenti nereden nereye getirdiğimizi bu kente sunacağız. Bundan sonra yapmak istediklerimizi anlatacağız” dedi.

 

Reklam
Bu haber 346 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOMŞULARIYLA TARTIŞTI DEHŞET SAÇTI!
KOMŞULARIYLA TARTIŞTI DEHŞET SAÇTI!
KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI HALUK DURSUN TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI HALUK DURSUN TRAFİK KAZASINDA...