Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
BAŞKAN GÖKHAN GÜZELYALI DARDANOS ATIK SU ARITMA TESİSİNİ...

BAŞKAN GÖKHAN GÜZELYALI DARDANOS ATIK SU ARITMA TESİSİNİ İNCELEDİ

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye yatırım ve projelerini yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerine devam ediyor.

22 Şubat 2019 - 10:34

Başkan Gökhan 21 Şubat 2019 Perşembe günü gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında Güzelyalı Dardanos Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret etti. Çalışmaların hızla sürdüğü tesiste kullanılacak biomedyaların montajına başlanırken, Başkan Gökhan da, çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgiler aldı.

Bölgenin arıtma ihtiyacını karşılayacak ve IFAS Arıtım Sistemi ile çalışacak olan Güzelyalı Dardanos Atık Su Arıtma Tesisi, kullanılacak bu sistem ile yine Türkiye’nin ilklerinden biri olacak. IFAS arıtım sistemi, yoğun biyokütle içeren bir aktif çamur projesi olup, havalandırma havuzu içerisine entegre edilen biomedyalar bulunmaktadır. Bakteriler, bu biomedyalar sayesinde hem askıda hem tutunarak büyümekte, böylece dar alanda daha çok su arıtılmakta, daha az oksijen harcanmakta ve daha az çamur üretilmektedir. Çıkış suyu kalitesi ise Türkiye’de uygulanan mevcut standartların çok üzerindedir. Tesis faaliyete başladığında birinci kademede 2031 yılına kadar 3750 m3/ gün (21.544 kişilik nüfusa denk geliyor), ikinci kademede ise 2051 yılına kadar 5000 m3/gün (31.400 kişilik nüfusa denk geliyor) kapasiteye sahip olacaktır.

Reklam
Bu haber 291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVADAN TRAFİK DENETİMİNDE SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI
HAVADAN TRAFİK DENETİMİNDE SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI
ÇANAKKALE'DE 100 MÜLTECİ YAKALANDI
ÇANAKKALE'DE 100 MÜLTECİ YAKALANDI